Zaprojektuj przezroczystą maskę, która pozwala osobom niesłyszącym czytać usta

Ashley Lawrence ma 21 lat, jest studentką Uniwersytetu Kentucky i twórcą tych utworów, które produkuje i dystrybuuje za darmo z matką.

„Widziałam, jak ludzie na Facebooku robili maski dla wszystkich i pomyślałam, co z głuchą, pracowitą populacją?” – wyjaśnia Ashley.

Wiele osób i firm wykazały swoją hojność poprzez maski do ochrony pracowników sanitarnych i ogólnej populacji przed wirusem.

Jednak nikt nie przestał myśleć o ludziach z problemami ze słuchem, którzy muszą czytać usta. Istnieje wiele osób niesłyszących, którzy mają problemy z wymawianiem słów i innych, którzy cierpią z powodu głuchoty, ale większość z nich udaje się komunikować dzięki czytaniu warg.

Kiedy ten uczeń zdał sobie sprawę, że nikt nie rozważał tego, zaczęła produkować te specjalne maski, które mają przejrzystość w ustach, aby oprócz ochrony, osoby niesłyszące mogły się komunikować.

„Zaczęliśmy od arkuszy, które mieliśmy, które na szczęście były świetne. Mieliśmy dwa lub trzy mecze, więc je wykorzystaliśmy. Również jakaś plastikowa tkanina, tak zaczęliśmy”, wyjaśnia ta matka i córka, które zrobiły sensację swoim pomysłem.

Struktura następnie do produkcji tego wariantu, który ma już dziesiątki zamówień, opiera się na najczęściej używanym modelu w szpitalach, „eksperymentowaliśmy z różnymi rodzajami masek i w końcu widzieliśmy, że ten projekt był najlepszy”. Ich zamiarem jest kontynuowanie produkcji tych masek, aby kontynuować wysyłanie ich do ludzi, którzy naprawdę tego potrzebują, więc rozpoczęli kampanię crowfundingu, aby zebrać fundusze na zakup większej liczby tkanin i tworzyw sztucznych.

Planują również zaprojektowanie innych rodzajów masek przeznaczonych dla osób noszących implanty lub korzystających z aparatów słuchowych. „Robimy takie, które krążą wokół głowy lub szyi”, mówią. Niewątpliwie wielka pomoc dla wszystkich tych, którzy z powodu zobowiązania mają inną formę komunikacji. Dużych!

Leave a comment

Your email address will not be published.


*