Zamknięty, emocjonalny pamiętnik malarza Juanjo Lazcano

Confined jest plastikowe wyzwanie, że ten artysta Pamplones rozpoczął kilka tygodni temu i że składa się z tworzenia portretu lub codziennego autoportretu w akwareli.

Każdy z nas, w tych dziwnych dniach, szuka odkupienia w miejscach zawsze lub w niezawisłych zakątkach. Sztuka jest często jednym z tych wspólnych miejsc, aby poprosić o pomoc i gdzie można mapować uczucia.

Są to dni, kiedy emocje zmieniają się jak pływy w lecie, idziemy od nadziei do dissidia, od radości do łez i od pragnienia, aby zrobić wszystko, aby nic nie robić, w ciągu kilku minut.

Jest to emocjonalny pamiętnik, który odzwierciedla roller coaster uczuć i nastrojów, które przechodzą w tej kwarantannie w domu. Z tą preambułą zaczętoczył się „emocjonalny pamiętnik”, w którym Lazcano napotyka wszystkie możliwe nastroje w tej kwarantannie. „To, co lubię, jest wszystko: gesty na początku rezygnacji, innych chuliganów i histerii, aby głupcem przed kamerą, również melancholii, refleksyjne … „potwierdza Diario de Navarra podczas niedawnego wywiadu.

Mniej więcej jest spełnieniem wyzwania, jakim jest zrobienie portretu dziennie. „Nigdy tam nie dotrzymuję, ale ogólnie tak”, mówi o tej serii, którą zaczął tworzyć 17 marca, chociaż pierwszy post w mediach społecznościowych (Facebook i Instagram) pochodzi z 22. Technika, akwarela na papierze 300 gramów, zawsze w tym samym formacie (kwadrat 20 x 20), który jest podawany przez „rozmiar broszury, że miałem pod ręką”.

Kiedy prowadził już kilka prac i zaczął dzielić się nimi na portalach społecznościowych, zobaczył, że je lubią i zaczął otrzymywać prośby od przyjaciół i znajomych, aby je uwiecznić. Pomysł był ekscytujący i otworzył się na tę możliwość: „Jak widać, że temat zamknięcia trwa długo, zobaczyłem, że mam wycieczkę, więc ludzie zaczęli wysyłać mi zdjęcia, selfie, z różnymi gestami”, mówi diario de Navarra. W ten sposób zaczął pisać ten „emocjonalny pamiętnik”, w którym Lazcano spotyka wszystkie możliwe nastroje w tej kwarantannie. „To, co lubię, jest wszystko: gesty na początku rezygnacji, innych chuliganów i histerii, co głupcem przed kamerą, także melancholii, refleksyjne …

Leave a comment

Your email address will not be published.


*