W Finlandii planuje pracować 4 dni w tygodniu na 6-godzinne dni w celu poprawy życia rodzinnego

Wszyscy zgadzamy się, że musimy pracować, aby móc żyć, ale od czasu do czasu społeczeństwo konsumpcji i kapitalizmu rozwinęło nowe formy niewolnictwa, które sprawiły, że większość osób żyje do pracy.

Bardzo niewielu ludzi pracuje 40 godzin w tygodniu, że modlą się w ich umowy; wysoki procent pracy w godzinach nadliczbowych, że nie otrzymują wynagrodzenia lub, zabierają pracę do domu, ponieważ zawsze jest coś do zrobienia, do końca lub polski.

W tej żarłocznej dynamice, która pochłania nas, gdy jesteśmy jeszcze młodzi i mamy energię i pragnienie, nie zdajemy sobie sprawy, że pieniądze, które zarabiamy, nigdy nie możemy wydać na to, czego naprawdę potrzebujemy, czas.

Czas być z rodziną, przyjaciółmi, dziećmi lub rodzicami; czas na czytanie, oglądanie kina, oglądanie seriali, rysowanie, pisanie książki, spacer lub kontakt z naturą; czas tracić czasu.

Na szczęście są kraje, w których ludzie rozważają inne alternatywy dla pracy i rozważają walkę z tymi plagami, które są stresem i niepokojem; w Finlandii premier Sanna Marin zamierza wdrożyć 6-godzinne dni robocze przez 4 dni w tygodniu.

Sanna mówi, że próbuje skopiować model, który przetestował Microsoft Japan i z którym uzyskano wyniki, które były bardziej niż zadowalające, ponieważ firma zauważyła prawie 40% wzrost wydajności swoich pracowników.

7 stycznia 2020 r. fiński rząd wydał oświadczenie, w którym wyjaśnił, że projekt ministra Marina nie został jeszcze uwzględniony w oficjalnym porządku obrad rządu.

Sanna, 34, mówi: „Myślę, że ludzie zasługują na spędzanie więcej czasu z rodzinami, bliskimi, hobby lub innymi aspektami życia, takimi jak kultura. To może być dla nas kolejny krok w życiu zawodowym.”

W Szwecji od 2015 r. mają 6 godzin dni roboczych, a pracownicy okazują się bardziej produktywni, szczęśliwsi, a nawet zarabiają więcej pieniędzy; oczywiście propozycja fińskiego premiera ma zwolenników i przeciwników.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*