Volkswagen przekształca swój kultowy van z 1972 roku w elektryczny

To nie pierwszy raz, kiedy słynny niemiecki dom samochodowy Volkswagen przekształca jeden ze swoich kultowych modeli w samochód elektryczny na rzecz zrównoważonego rozwoju i dbania o środowisko.

Mityczny „chrząszcz”, a nawet van z 1962 roku, do którego dodatkowo twórcy marki nadawali mu futurystyczny charakter, przeszli już przez filtr ekologiczny, dzięki któremu Volkswagen dostosował modele vintage do niezbędnych zmian, których wymaga nasze obecne społeczeństwo.

Volkswagen po raz kolejny zastąpił oryginalny silnik spalinowy typu 2 z 1972 roku silnikiem elektrycznym.

Niemiecki producent samochodów zlecił EV West, firmie zajmującej się konwersją energii z zachodniego wybrzeża, która zainstalowała układ napędowy e-golfa z 2017 roku i system baterii o mocy 35,8 kWh, do starego vana.

Większość zewnętrznych i wewnętrznych cech kultowego modelu vana pozostaje w większości niezmieniona. Akumulatory znajdują się wewnątrz ognioodpornych, wzmocnionych i specjalnie zaprojektowanych opraw, które znajdują się pod przednimi siedzeniami i w miejscu wcześniej utrzymywanym przez zbiornik paliwa.

Oryginalna dźwignia zmiany biegów jest zachowana, ale teraz aktywuje charakterystyczne tryby parkowania, cofania, jazdy lub hamowania e-golfa.

E-bus będzie również wyposażony w wielofunkcyjny, ale klasyczny cyfrowy prędkościomierz, który pozwoli na monitorowanie odległości, które przemieszczają się od pojazdu.

Mathew Renna, północnoamerykański wiceprezes Volkswagena, deklaruje: „Jego pasja do klasycznej kultury samochodowej i zaangażowanie w energię odnawialną sprawiły, że Ev West był idealnym wyborem dla tego projektu; pomyśleliśmy, kto lepiej sprawdzić, czy e-golf układ napędowy będzie idealny pasuje do naszych starszych pojazdów? Wspaniale jest widzieć, że duch „gorącego pręta” będzie żył w epoce elektrycznej.”

Leave a comment

Your email address will not be published.


*