Sztuczne drzewa w Londynie, które pochłaniają tyle zanieczyszczeń, co 275 normalnych drzew

Tempo, w jakim niszczymy planetę, jest alarmujące; gdy przychodzi do nas wieści o zniszczonych przez ogień kontynentach, oceanach pozbawionych plastiku lub milionach zwierząt umierających lub umierających, nie możemy nic zrobić, ale myśleć i szukać rozwiązań.

Nie wystarczy podjąć środki zapobiegawcze w obliczu konsekwencji, jakie przyniesie globalne ocieplenie lub zanieczyszczenie, konieczne jest podjęcie działań i interwencja przeciwko złu, które już jest spowodowane.

Aby to zrobić, i na szczęście, istnieje wiele umysłów, które zwracają się do rozwiązań, które nadają się do poprawy naszego życia i Matki Ziemi, że przecież jest taka sama.

W Londynie są już ulice bezemisyjne i niezanieczyszczające panele słoneczne; istnieje również niezliczona ilość wegańskich restauracji i ścisłej polityki recyklingu.

Stolica, która od jakiegoś czasu wdraża ekologiczne i zrównoważone metody, stawia teraz na „Drzewa miejskie”, serię struktur filtrujących CO2, które właśnie zostały zainstalowane w Leytonstone.

Te obiekty roślinności są w kształcie sieci wieże pełne różnych rodzajów mchu, które znajdują się na ulicach i wyglądają jak panele; cząstki azotu i tlenki są spożywane podczas produkcji tlenu.

„Drzewa miejskie” obejmują własne systemy nawadniania i energii, które pozwalają im działać w dowolnym klimacie, a także zbierają dane na temat otaczającego środowiska, które mogą być następnie wykorzystane do poszukiwania innych rozwiązań przyjaznych dla środowiska.

Każda wieża mchu ma możliwość czyszczenia powietrza, które 275 drzew będzie czyścić, co czyni je niezwykle potężnym narzędziem poprawy jakości powietrza, zwłaszcza na zanieczyszczonych obszarach, gdzie nie byłoby możliwe sadzenie tak dużej liczby drzew.

Inną przydatną korzyścią, biorąc pod uwagę upalny lipiec, którego doświadczyli w Londynie w zeszłym roku, jest zdolność mchu do przechowywania dużych ilości wilgoci, która utrzymuje powietrze wokół niego chłodniejsze.

Chociaż w 2018 r. „Drzewa miejskie” zostały już przetestowane w regionie West End, intencją jest, aby zostały one teraz zainstalowane na stałe i ustanowią precedens, który inne duże miasta zalane zanieczyszczeniem mogą wziąć pod uwagę.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*