Stare kolorowe fotografie cesarskiej Rosji, Olga Shirnina

Z okiem artysty i precyzji chirurga, Olga Shirnina, który pracuje pod nazwą Color By Klimbim, używa Photoshop mistrzowsko dać nowe życie czarno-białe zdjęcia rosyjskiej historii.

Olga Shirnina, tłumacz amator i kolorystyka, znany również jako Klimbim, ma niesamowity talent do przekształcania historycznych czarno-białych fotografii w kolorowe obrazy.

Często pracuje nad wykradaniem nowego życia do archiwalnych fotografii ukazujących historię Rosji, od portretów rzymskiej rodziny cesarskiej po kobiety Armii Czerwonej na linii frontu II wojny światowej.

Shirnina, podobnie jak wszystkie dobre blusters zdjęcie, bierze jej rzemiosła poważnie, inwestując wiele godzin badań, aby zdecydować o odpowiedniej kolorystyce.

„Kiedy koloruje mundury [wojskowe] muszę szukać informacji o kolorach lub pytać ekspertów”, opowiada.

„Więc nie jestem wolny w wyborze kolorów. Kiedy pokolorowałem sukienkę ze zdjęcia z 1890 roku, patrzę na to, jakie kolory były modne w tym czasie. Kiedy nie mam ograniczeń, gram w różnych kolorach szukając najlepszej kombinacji.”

Jego praca humanizuje jego modele, zdejmując je ze stron zakurzonego albumu fotograficznego i przedstawiając je jako kompletne, żywe postacie.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*