Siedem zrujnowanych europejskich zamków, praktycznie przebudowanych

Teraz, gdy mamy czas, aby spojrzeć wstecz i zanurzyć się w historii, to dobry moment, aby wyobrazić sobie, jak wyglądały jedne z najbardziej tytanicznych budynków w architekturze, mówimy o twierdzach lub zamkach.

Upływ lat wymazywał blask jednych z najbardziej imponujących twierdz starej Europy, ale dziś, dzięki technologii, możemy się nieugięcie zorientować się, jak wyglądało te siedem europejskich zamków.

Culrural platformy Stories of History opublikował ten artykuł, dzięki czemu możemy zrobić podróż w przeszłość

Zamek Dunnottar (Szkocja)

Znajduje się na skalistym klifie na przylądku na północno-wschodnim wybrzeżu Szkocji. Budynki zamkowe, które do nas przybyły, odpowiadają zasadniczo XIV i XV wieku, choć wiadomo, że zostały zbudowane wcześniej.

Zamek Samobor (Chorwacja)

Zbudowany w połowie XIII wieku na szczycie wzgórza w Samoborze (Chorwacja) stał się strategiczną enklawą do kontrolowania szlaków handlowych.

Zamek Gaillard (Francja)

Średniowieczna twierdza z XII wieku, która wznosi się na klifie w gminie Les Andelys (Francja) i z której jest kontrolowana Dolina Sekwany.

Zamek Menlo (Irlandia)

Zbudowany w XVI wieku nad brzegiem rzeki Corrib w hrabstwie Galway w Irlandii, przez wieki był domem dla rodziny Blake. W 1910 roku pożar zniszczył go, zabijając córkę rodziny i pokojówkę. Od tego dnia bluszcz rozrósł się na pokrycie zamku.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*