Ravel’s Bolero, w wykonaniu 50 muzyków zamkniętych w ich domach

Muzyka służy, bardziej niż kiedykolwiek, balsam do emocjonalnych zmarszczek produkowanych podczas porodu.

Ponownie, suma części jest znacznie większa niż całość. Małe siły motorowe w postaci instrumentów zebrały się na wirtualnym koncercie, który przeniósł się na pół planety. Jakby to była zagadka, Francuska Orkiestra Narodowa uciekasię do magii technologii, aby połączyć dźwięki swoich muzyków, a tym samym wykonać Bolero Ravela.

Instytucja ta nadała spektakularny film, w którym ponad 50 muzyków jest widzianych wykonując jeden z najbardziej znanych utworów klasycznego repertuaru, Bolero Maurice’a Ravela, ale bez konieczności opuszczania domu przez jednego z muzyków.

Każdy muzyk został nagrany ze swoim telefonem komórkowym wykonującym swoją rolę. Dzięki technikom Radia France zebrało się pół setki części, a wynik jest tak dobry, jak gdyby muzycy grali razem.

„Kiedy zastąpione części nagrane z telefonów komórkowych na moim komputerze, ku mojemu zdumieniu, wszystkie były w doskonałej harmonii”, powiedział Dimitri Scapolan, radio france redaktor odpowiedzialny za film.

Obrazy zobaczyć, jak różni muzycy stopniowo dołączyć, do pół setki, choć oryginalne dzieło Ravela, skomponowane w 1928 roku, jest pomyślany dla 80 muzyków.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*