Marc Chagall, malarz, aby powrócić do znalezienia radości

Jest to historia miłosna między malarzem a nieskończoną gamą kolorów, które ma życie.

Mowa o Marc Chagall, francuski artysta plastyczny z litewskiej rodziny żydowskiej, urodzony na Białorusi. Wesoły, religijny, nostalgiczny i optymistyczny, wykonał obrazy i dzieła różnych dyscyplin: ceramiki, witraży, grawerowania i ilustracji. Jest jednym z ojców modernizmu, jego prace są oprawione w szereg nowoczesnych stylów, zwłaszcza surrealizmu i kubizmu.

Chagall, prawdziwy i pionierski styl wśród żydowskich artystów, namalował tematy marzeń zakorzenione w jego osobistej historii i folklorze wschodnioeuropejskim.

Stojąc przed obrazem Chagalla jest aktem załadowanym „może być”. Możemy czuć się jak naśladujemy scenę, możemy lewitować jak ich upiorne dane zrobić, możemy po prostu stać nadal nic nie czując, możemy się ekscytować na uderzenie koloru. To może być wiele rzeczy.

Od początku swojej kariery Marc Chagall rozwinął charakterystyczną i głęboko osobistą ikonografię artystyczną, z obrazowym stylem między marzycielem a folklorystycznym. I choć poczuł wpływ eksplozji modernistycznej estetyki i filozofii pierwszej połowy XX wieku, a ciekawość przyniosła mu w różnych momentach Fauvism, kubizm, ekspresjonizm i surrealizm, jego ekspresjonistyczne obrazy pozostały niezwykle spójne i wierne jego źródłom wiecznej inspiracji: chasydzkim pochodzeniem jego rodziny; Witebsk, jego miejsce urodzenia na Białorusi; jego głęboka miłość zarówno do matki, jak i do pierwszej żony Belli, a także jego pierwsze euforyczne spotkanie z Francją i Paryżem.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*