Liisa Hietanen wielkości natury szydełka figurki

Liisa Hietanen jest jedną z tych małych artitów, które czują się komfortowo po spokojnej stronie życia, więc stawia na rzemieślnicze techniki, aby uchwycić jego osobliwy wszechświat.

Fińska artystka posunęła się dalej w swoim stylu tworzenia. Dzianiny życia wielkości mężczyzn i kobiet z jego rodzinnego miasta, H.meenkyr. w zimnej Finlandii. Każda kreacja jest dokładną reprodukcją każdej osoby, w tym najbardziej charakterystyczną odzież i szczegóły. Liisa, która nazywa swoją serię Villagers, twierdzi, że doskonale zna swoje modele, zarówno emocjonalnie, jak i fizycznie.

Jego celem jest umieszczenie anonimowych ludzi w epicentrum ich pracy podczas ich codziennego życia. Seria costumbrista, wykonane z wielką starannością i przy użyciu szydełka jako surowca.

Pokochaliśmy prostotę konceptualną, a jednocześnie twórczą trudność tej serii, która mówi o zwykłych ludziach, w sytuacjach ich codziennych, w których wszyscy możemy się odbić. Dzięki aureoli melancholii, a nawet samotności, artystka jest w stanie zabrać nas, z prostym spojrzeniem na rzeźby, na zimne ulice swojej rodzinnej Finlandii.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*