IKEA otworzy w Wiedniu centrum zaangażowane w środowisko

W obliczu zmian klimatycznych, katastrof ekologicznych i globalnego ocieplenia, które cierpi planeta, należy dokonać drastycznych zmian we wszystkich obszarach, w których te złe nawyki, które nabywamy, rozwijają się i od najprostszych codziennych procedur po inne znacznie większe firmy.

Ze względu na niezdolność do rozwiązania wielu błędów, które prowadzą nas do coraz bardziej obecnego kryzysu środowiskowego, możemy tylko zacząć myśleć o rozwiązaniach, które, dalekie od rozwiązania tych wielkich problemów, powinny przynajmniej przyczynić się do tego, że sprawy nie posuną się dalej.

Wiele złych nawyków, które sprawiają, że obciążamy planetę, jest ściśle związanych z naszym niefortunnym sposobem konsumpcji, więc próbując ustanowić precedens i szukać nowych dróg i strategii zrównoważonej konsumpcji, IKEA zaproponowała plan.

Dzięki najnowszemu sklepowi w Wiedniu w Austrii popularna firma zaprojektowała siedmiopiętrowy budynek, który będzie miał zieloną fasadę, taras na dachu i gdzie nie będzie miejsc parkingowych; ta innowacyjna koncepcja jest skierowana do nabywcy miejskiego, który jest naciskany na korzystanie z transportu publicznego.

W IKEA Westbahnhof można kupić wszystko, co można kupić w innym sklepie firmy, a w przypadku dużych przedmiotów, dział logistyki zostanie udostępniony klientom, który zapewni, że wszystkie przedmioty dotrą do miejsca przeznaczenia w ciągu 24 godzin.

Jest to nowy sposób zakupu, który dostosowuje się do komfortu i komfortu, ale dodatkowo przyczynia się do zmniejszenia emisji tysięcy pojazdów, które nie będą wykorzystywane do pójścia do sklepu.

Projekt w kształcie półki budynku, został przeprowadzony przez Querkraft Architekten i architektów IKEA w celu stworzenia przyjemnej przestrzeni przez większość czasu,w rzeczywistości, dach będzie otwarty dla publiczności nawet poza godzinami otwarcia IKEA i będzie zawierać kawiarnię, aby cieszyć się dobrym czasem w całkowicie zielonej okolicy.

Ze swej strony fasada będzie miała 160 drzew zintegrowanych z warstwą zewnętrzną, aby pomóc w ogrzać i ochłodzić, a tym samym utrzymać zrównoważony mikroklimat wewnątrz budynku.

Wreszcie, z zamiarem stworzenia społeczności, IKEA będzie również zintegrować inne firmy w budynku, takich jak 345-pokojowy hotel na dwóch najwyższych piętrach; spowoduje to wygenerowanie mieszanki mieszkańców i turystów w tej samej przestrzeni.

Apteka, fryzjer lub piekarnia będą jednymi z przedsiębiorstw, które również zostaną włączone do struktury, która rozpoczęła budowę 7 stycznia 2020 r., a otwarcie planowane jest na 2021 r.

Mamy nadzieję, że IKEA rozpocznie również wdrażanie polityki zrównoważonego rozwoju w innych sektorach swoich sklepów, ale z jakiegoś powodu zaczyna.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*