Druzgocące zdjęcia, które uświadamiają nam o dotkliwości pożarów w Australii

To straszne, co się dzieje. Wygląda na to, że świat płonie. Aby dać nam pomysł, w niszczycielskich pożarach 2019 roku w amazońskich lasach deszczowych spłonęło około 5,5 miliona hektarów. W pożarach, które pustoszą Australię w tych dniach, 8,4 milionów hektarów zostały zużyte przez ogień. To brutalne…

Według danych GreenPeace Polska, co najmniej 23 osoby zginęły. Zaginęło 29 innych osób. Ponad 1400 domów zostało zniszczonych. Szacuje się, że zginęło miliard zwierząt. Miliardów!

A kryzys w Australii jeszcze się nie skończył…

Kiedy liczby spadają tak, że jesteśmy świadomi skali katastrof, obrazy często sprawiają, że empatii z tym, co jest przeżywane, gdziekolwiek.

Jest to siła wizualna, która uświadamia nam, że za liczbami stoją istoty ludzkie, zwierzęta, zasoby i cierpiąca planeta. Australia płonie od kilku dni i nadal nie ma szans na zatrzymanie się pożaru.

To prawdziwa tragedia, w której tysiące gatunków i całych hektarów lasów i roślinności gubi się w jednym z najpoważniejszych kryzysów środowiskowych ostatnich czasów. Koalas i kangury widziałem ich liczba znacznie się zmniejszyła i wszyscy widzieliśmy obrazy, że nie można patrzeć na bez odczuwania węzła w gardle.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*