Bambusowy rower do łagodzenia zanieczyszczeń w Katmandu

Dobrze, że istnieją kreatywne umysły, które mają flagę „do wielkiego zła, wielkich środków zaradczych”; dobrze, że wszystkie wynalazki, które jesteśmy w stanie rozwinąć, nie są przeznaczone do naszego własnego wyginięcia.

Stworzone i zaprojektowane przez Nripal Adhikari i Lance Rake, „Habre Eco Bike” jest inteligentną odpowiedzią na problemy z ruchem drogowym i zanieczyszczeniem, których doznali obywatele Katmandu.

Ten rower wykonany przez lokalnych rzemieślników z regionalnym bambusem, jest ekologiczną alternatywą dla pojazdów, które zużywają benzynę, która zmniejsza zanieczyszczenie powietrza, a tym samym poprawia zdrowie mieszkańców.

Główną koncepcją roweru było zmniejszenie lub całkowite wyeliminowanie pojazdów, które spalają paliwa kopalne, aby zachować, oprócz zdrowia środowiskowego, dziedzictwo historyczne i kulturowe stolicy.

Rake, profesor wzornictwa przemysłowego na University of Kansas, otrzymał nagrodę i dotację na opracowanie elektrycznego roweru do ładowania, który był realną alternatywą zarówno dla żywności, jak i dostawy paczek oraz transportu pasażerskiego.

Nauczyciel pracował we współpracy z niektórymi ze swoich uczniów i Wydziału RMIT w Melbourne, aby opracować koncepcje i zaprojektować i wyprodukować części i akcesoria.

Kiedy przybył do Nepalu, współpracował z Adhikari, architektem i założycielem Abari, głównego budowniczego w Nepalu; Ponadto zaangażował studentów i profesorów z Uniwersytetu w Katmandu w projekt stworzenia prototypów swojego roweru.

Po wielu wymianach perspektyw” „Habre” przybrał formę trójkołowego roweru elektrycznego, który został zaprezentowany publiczności lokalnych przedsiębiorców, studentów i urzędników miejskich i który, mamy nadzieję, będzie silnym kandydatem, aby stać się środkiem przyszłego transportu.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*